Klubík v knihovně

Bookstart - Klubík v knihovně

Projekt Bookstart, v českém prostředí pojmenovaný S knížkou do života, je mezinárodní iniciativa, do níž se zapojují všechny typy knihoven na daném územním celku, aby plnily jednu z nejdůležitějších, ale v dnešní době zatím velice málo rozšířených funkcí – knihovny se zde snaží o to, aby zapojily aktivní rodiče a seznamovaly společně s rodiči ty nejmenší čtenáře s knihou a nepřeberným množstvím příběhů (a informací) v ní. 

V naší Cvikovské knihovně setkání s těmi nejmladšími v Klubíku proběhlo už dvakrát a bylo to pokaždé moc milé a hravé dopoledne. Moc děkujeme maminkám, které mají chuť se do tohoto projektu zapojit!

30.4. 2024 jsme si četli "O Budulínkovi", krmili lišku hráškem a lezli do nory k liščatům. Také jsme si představovali leporela a knížky pro nejmenší.

25.6. jsme se nejprve přivítali s pejskem Cvikem a přečetli jsme si pohádku "Boudo, budko" z nakladatelství Políčko, pro kterou paní spisovatelka Ester Stará připravila různé aktivity navíc. Tak jsme vkládali do budky myšku Hrabalku, žabku Kuňkalku a jejich kamarády, dokud nepřišel Medvěd Všechnosněd a boudu nerozbil. Potom mohla všechna zvířátka zjistit, že své bezpečné místo, kde je útulno a čisto už přeci všichni mají!

Na září plánujeme pravidelná setkávání jednou za měsíc v úterý od 9.00. Přesný termín dáme všem maminkám ještě včas vědět. 

Hezké prázdniny naši milí nejmenší čtenáři!
 

něco málo z historie...

Ateliér v knihovně

V rámci besedy s našimi druháčky jsme si představili tvorbu ilustrátora Adolfa Dudka. Jeho originální beseda nás čeká v únoru, tak už se na něj můžeme společně těšit!

V našem Atelieru 20.4.2023 jsme si představili malířku Daisy Mrázkovou. Děti se seznámily s její tvorbou nejprve pohádkou "Nádherné úterý" https://decko.ceskatelevize.cz/video/e221553110820010 a pak se začalo tvořit...